Kam se poděl zdravý rozum?

pátek 12. srpen 2011 12:29

Je to ale bláznivé léto. Protiprávní kácení v šumavském Národním parku a nafouklá bublina Prague Pride. Že by se některým Čechům přehřála mozkovna?

Pokojná blokáda je rozháněna za pomoci brutality (viz http://www.youtube.com/watch?v=FJH-uLw0sJY&feature=related). Obě strany jsou přesvědčeny, že jednají v souladu se zákonem. Kácí se však dál. Někteří chrání NP Šumava, jiní (se domnívají, že) chrání zákon.

LGBT se vydali na pochod. Jde prý o akci, jejímž smyslem je vzbudit pochopení a toleranci. Přesto však někteří z LGBT vyhrožují smrtí těm, kteří nesdílí jejich pohled na lidskou sexualitu (viz http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/bojuje-proti-prague-pride-vyhrozuji-mu-smrti/). Pochoduje se a slaví se (zn. tolerantně vůči tolerantním, netolerantně vůči netolerantním). Někteří se „pyšní“ svou odlišnou sexuální orientací, jiní brání přirozenou rodinu.

 

Jeden bývalý kolega se domnívá, že pohoršení nad Prague Pride přivodí jen mezinárodní ostudu. Prý jde o zcela legitimní manifest jedné z menšin. Odlišná sexuální orientace je vrozená. S tím nic nenaděláš. Existuje fůra vědeckých prací dokazujících, že někteří z nás jsou zkrátka jako „roboti“ mající odlišný „software“. Nemohou jinak. Existují však také další vědecké práce o tom, že člověk je víc než sexuální bytost determinovaná svou sexuální orientací. Člověk byl kdysi chápán jako tvor svobodný, rozumný, nadaný duchovní silou. Kde jsou ty časy? Kam se poděl zdravý rozum?

 

Češi se v letošním bláznivém létě dělí na několik táborů:

 

  1. sympatizanti ochránců NP Šumava i Prague Pride

  2. sympatizanti ochránců NP Šumava a zároveň kritici Pragu Pride

  3. kritici ochránců NP Šumava a zároveň sympatizanti Prague Pride

  4. kritici ochránců NP Šumava i Prague Pride

    (zkušební otázka: Hádejte, kdo jsou ochránci NP Šumava?)

 

Já osobně se počítám k táboru č. 2 a volám: „Sláva neohroženým ochráncům NP Šumava! Styďte se vy policisté, kteří používáte násilné prostředky vůči pokojným demonstrantům! Ať žije přirozená rodina!“ A to nejsem ani extrémní pravičák ani náboženský fundamentalista. To mi říká zkrátka jen zdravý rozum.

 

 

Vojtěch Šimek

Vojtěch Šimek

Vojtěch Šimek

Philosophia nos et alia multa et hoc, quod est difficillimum, docuit, ut nos ipsos nosceremus.

REPUTACE AUTORA:
0,00